Tipy jak prodloužit intenzitu barvy

Toužíte po zářivé a intenzivní barvě, ale vaše vlasy brzy po barvení začínají blednout a matnět? Tomuto nežádoucímu jevu vám pomůže efektivně předejít speciální vlasová kosmetika pro barvené vlasy od značky FarmaVita.

Vyhněte se běžným šamponům FarmaVita Back Bar Red Orange Shampoo 1000 ml

Časté mytí vlasů je bezesporu nejčastější příčinou předčasného blednutí barvy. Odborníci doporučují si čerstvě nabarvené vlasy nemýt alespoň po dobu 24 hodin, jelikož je důležité, aby se barva ve vlasech dobře usadila. Při mytí vlasů používejte speciální šampony pro barvené vlasy, které jsou na rozdíl od běžných šamponů k barveným vlasům více šetrné a chrání barvu před nadměrným vymýváním. Skvělým tipem je třeba šampon FarmaVita Back Bar Red Orange, který barvené vlasy šetrně čistí a díky obsahu mandlového mléka o ně i pečuje.

 

Chraňte vlasy před UV zářením

FarmaVita Onely Leave-In Spray Mask 150 mlDalší příčinou, proč barva vlasů předčasně bledne, je nadměrné vystavování vlasů UV záření. Během léta proto před sluncem nezapomeňte chránit nejen pokožku, ale také vlasy. Blednutí barvy můžete předejít nošením pokrývky hlavy, nebo si můžete před pobytem na slunci na vlasy nastříkat speciální ochranný sprej, který eliminuje nežádoucí účinky UV záření. Našim tipem je např. multifunkční sprej FarmaVita Onely Leave-In, který vlasy nejen ochrání před sluncem, ale také jim dodá lesk, objem, usnadní jejich rozčesávání a ochrání je před poškození při fénování či žehlení.

 

 

 

Vyzkoušejte tónovací vlasovou masku FarmaVita Amethyste Colouring Mask Brunette

Na trhu existují také speciální tónovací masky, které poskytnou barveným vlasům hydrataci, výživu a zároveň podpoří jejich barevný odstín. Vyzkoušet můžete třeba masku FarmaVita Amethyste Colouring Mask s hnědými, červenými nebo třeba měděnými pigmenty, které dokážou zintenzivnit odstín vlasů mezi barvením. Složení bohaté na arganový olej o vlasy navíc dokonale pečuje. Masku stačí nanést na vlhké vlasy, nechat působit 5 minut a opláchnout.