Lupy - zatočte s nimi jednou provždy!

Lupy patří mezi nejrozšířenější onemocnění pokožky hlavy a během svého života se s nimi setká téměř polovina populace. Za vznikem lupů může stát několik faktorů, mezi které patří: přemnožení mikroorganismů Pityrosporum ovale, vrozená dispozice, zvýšený mazotok, hormonální změny, agresivní šampony, nadměrné kartáčování, stres nebo špatné stravování.

Bílé šupinky na ramenou i nepříjemné svědění

Rozlišují se 2 základní typy lupů, a to suché a mastné. Suché lupy mají bílou barvu a vzhledem k tomu, že je vlasová pokožka sušší, lehce se odlupují a spadají na ramena z vlasů. Pokožka hlavy může také svědit. Je-li množství mazu na pokožce hlavy větší, tvoří se tzv. mastné lupy, které mají nažloutlou barvu a hůře se olupují. Vlasová pokožka je podrážděná, nepříjemně svědí a mohou se objevit i strupy.

Jak předejít tvorbě lupů?

V první řadě používejte speciální vlasovou kosmetiku určenou pro vlasy s lupy.
Dále je dobré vyhýbat se dráždění pokožky hlavy, ke kterému může docházet při mytí vlasů velmi horkou vodou, hrubým vysoušením vlasů ručníkem, používáním tvrdých kartáčů nebo fénováním při vysokých teplotách. Nezapomeňte také zásobovat své tělo dostatkem vitamínů a minerálů.

Vlasová kosmetika zaměřená na lupy Black Line Anti-Dandruff Shampoo

Základem vlasové péče proti lupům by měl být kvalitní šampon určený pro vlasy s lupy. Takový je třeba šampon Black Line Anti-Dandruff, který obsahuje dvě účinné látky: klimbazol, což je vysoce účinná a dobře snášená molekula bránící vytváření lupů, a pirocton olamin, který snižuje přílišné odlupování pokožky a vytváření lupů u kořínků.

Účinnost šamponu můžete ještě více umocnit současným používáním vlasové masky Black Line Anti-Dandruff, která se aplikuje 1x týdně jako zábal. Maska pomáhá odstranit stávající lupy a zabraňuje vytváření nových lupů. Jako doplněk vlasové kúry vám také mohou skvěle posloužit speciální vlasové ampule Black Line Anti-Dandruff, které díky vysokému obsahu účinných látek pomáhají obnovit fyziologické vlastnosti vlasů a významně tak podporují odstranění lupů.

Pro regulaci tvorby nadměrného mazu je vhodný šampon na mastné vlasy FarmaVita Amethyste Regulate, který normalizuje pH vlasové pokožky, má antibakteriální účinky a díky kyselině salicylové také účinně působí proti lupům.