Jak chránit vlasy při žehlení?

Jak chránit vlasy při žehlení?

Perfektně vyhlazené a rovné vlasy vypadají opravdu dobře. Časté žehlení vlasů ovšem může způsobit přesušení vlasových vláken a jejich následné třepení nebo lámání. My vám přinášíme několik tipů, jak poškození vlasů při žehlení účinně předejít.

Základ je kvalitní žehlička Bio Ionic OnePass 1

Pro co nejšetrnější rovnání vlasů je důležité vybavit se opravdu kvalitní žehličkou. Mezi ty nejlepší na trhu bezesporu patří žehličky Bio Ionic, které jsou opatřené keramickými destičkami i nano-iontovou technologií, které chrání vlasy před dehydratací a podporuje jejich oslnivý lesk. Skvělým tipem je např. žehlička Bio Ionic OnePass, která dokáže perfektně vyžehlit vlasy za poloviční dobu ve srovnání s ostatními žehličkami.

Před žehlením použijte ochranný termoaktivní přípravek

Před tím, než si vlasy začnete žehlit, nezapomeňte do nich nanést ochranný termoaktivní přípravek. Díky němu budou vaše vlasy chráněny před působením vysokých teplot a zároveň získají optimální hydrataci i výživu. Pro žehlení vlasů je vhodný třeba sprej s keratinem FarmaVita K.liSS Restructuring Protective Keratin Spray, který chrání a posiluje vlasy zároveň. Vyzkoušet také můžete termoaktivní sprej se speciální antistatickou složkou zamezující krepatění vlasů Farmavita HD Life Style Smooth And Protect Spray.

Farmavita HD Life Style Smooth And Protect Spray 300 ml

Dopřejte vlasům péči i po žehlení

Po vyžehlení vlasů můžete do konečků nanést bezoplachový vyživující olejíček, který dodá vlasům lesk, hydrataci a zabrání jejich třepení. Pokud vlasy žehlíte častěji, dopřejte jim také pravidelnou hydratační a regenerační péči v podobě kvalitního šamponu nebo vlasové masky, kterou používejte alespoň 1x týdně.

 FarmaVita Amethyste Hydrate Mask 1000 ml