Péče o barvené vlasy

Jak vybrat správný šampon na barvené vlasy a vše, co byste měli vědět o péči barvených vlasů

Barvení vlasů za poslední roky prošlo velkou změnou k lepšímu. Používané přípravky jsou šetrnější a mnohem méně drastické pro strukturu vlasů. I přes všechny snahy se však časté, výrazné a pravidelné barvení odráží na kvalitě vlasových vláken. Vlasy v délkách mohou být suché a lámavé, konečky roztřepené a pokožka hlavy podrážděná. Co tedy s tím? Poradíme vám, jak nejefektivněji pečovat o své barvené vlasy a jaké přípravky nejlépe používat.

Zvláštní péče o barvené vlasy – to je cena, kterou musí každý zaplatit za novou barvu

Návštěvou u kadeřníka péče o barvené vlasy nekončí. Nyní se naopak o své vlasy musíte speciálně starat. Dalo by se říct, že jde o cenu, kterou za nový vzhled musíte zaplatit. I ty nejkvalitnější přípravky na barvení vlasů totiž pronikají hluboko do struktury vlasového vlákna, čímž narušují jeho vnější ochrannou vrstvu. Kvůli tomu mohou vlasy ztrácet svoji obvyklou pružnost, konečky se mohou více třepit a barva se může snadněji vymývat. Aby vám tedy barva déle vydržela a vy jste nemuseli tak často podstupovat náročnou a leckdy i poměrně drahou proceduru barvení vlasů, je důležité se o vlasy náležitě starat.

Používejte jedině šampony a kondicionéry pro barvené vlasy

Pokud nechcete, aby váš nový odstín ztratil na intenzitě po několika umytích, používejte jedině šampony a kondicionéry pro barvené vlasy. Jiné běžné šampony mohou barvu nadměrným způsobem vymývat. Ještě před tím, než si vlasy ale umyjete, dopřejte jim zčerstva po barvení alespoň den na regeneraci a ustálení. Dále se vyvarujte častějšímu mytí vlasů než 3x týdně. Pro barvené vlasy je totiž nejhorším nepřítelem právě voda. Netřeba zmiňovat, že častým mytím trpí i vaše vlasová pokožka. Pokud ale přece jen vaše vlasy potřebují dodat trochu čerstvého nádechu, místo každodenního mytí raději sáhněte po kvalitním suchém šamponu.

color komplet

Jak šampony pro barvené vlasy vybírat?

Vodě se ale nelze vyhýbat donekonečna. Investice do šamponů pro barvené vlasy se vám tedy zaručeně vyplatí. Jejich dvě základní funkce ovlivňují jednak stálost barvy, tak kvalitu vlasů. To znamená, že byste měli vybírat takové šampony, které podpoří sytost barvy, zabrání jejímu nadměrnému vymývání a dodají vlasům potřebnou hydrataci.

Každý výrobce se navíc snaží svůj produkt ozvláštnit ještě další přidruženou vlastností. Některé šampony tak nejen splňují obě základní funkce, ale ještě vám například vlasy uhladí nebo usnadní rozčesávání. Tímto způsobem získáte hned několik benefitů, které vaše vlasy určitě ocení. Takovým vícefunkčním šamponem pro barvené vlasy je i šampon Amethyste Color Shampoo obohacený o komplex oligoprvků a minerálů. Vhodný je především pro citlivé barvené vlasy, které dovede účinně chránit před vnějšími agresivními vlivy.

Při vybírání přípravků pro barvené vlasy se zaměřte na obsah vitaminů

Další krok v péči o vaše obarvené kadeře by měla tvořit dávka extra výživy dodávané zevně. Důsledkem barvení vlasy zeslábly a ztratily některé ze svých minerálů a vitaminů, které jim pomocí zábalů, masek nebo olejů můžete vrátit zpět. Opět se ale při výběru zaměřte nejen na pěkný obal produktu, ale především na etiketu, která by měla hlásat vysoký obsah minerálů (hořčíku, zinku a železa) a vitaminů (hlavně vitaminu E). Pokud chcete zvolit oleje na vlasy, pak se hlavně podívejte na oleje za studena lisované, které obsahují maximum účinných látek. Olejem ze semen pěnníka lučního a obsahem minerálů se mohou pyšnit například ampule pro barvené vlasy Amethyste Color Re-Vital Restoring Lotion, které aktivují buněčný metabolismus uvnitř vlasů, čímž obnovují jejich vitalitu.

Několik chyb, které vás mohou stát více než krásnou barvu vlasů…

Chlór a sůl – to jsou dvě další věci, se kterými si vaše nově získaná barva vlasů nebude příliš dobře rozumět, obzvlášť v případě, pokud máte blond barvu. Snažte se proto minimalizovat styk s těmito „škůdci“ a používejte například plaveckou čepici. Dalším viníkem ztráty sytosti barvy můžete být sluneční záření. Tomu se naštěstí můžete vyvarovat velice snadno. Stačí používat pokrývky hlavy nebo ochranné spreje vyrobené k těmto účelům.

Za vyblednutí také často mohou tzv. stahovače barvy neboli na první pohled zcela neškodné stylingové produkty s obsahem alkoholu. Alkohol se totiž běžně vyskytuje v různých gelech, tužidlech nebo lacích na vlasy, což může negativně ovlivnit lesk a intenzitu vašich kadeří. Tak pozor na to a pečlivě čtěte složení.

Barvení vlasů nejhůře snášejí konečky, které mají tendenci se třepit a lámat. Následkem toho bohužel vlasy vypadají hrubě a připomínají slámu. Abyste se tomu vyvarovali, je třeba pravidelně vlasům poskytovat výživu v podobě hydratačních a regeneračních masek. Masky opět vybírejte s označením pro barvené vlasy. Příkladem pro vás může být Amethyste Color Mask, která vlasům napomáhá udržovat oslnivý lesk, hebkost a intenzivní barvu. Jak to tak ale bývá, čas od času si je třeba pomoci i nůžkami. Zastřihování konečků jednou za dva měsíce patří mezi nedílnou součást péče o barvené vlasy.

FarmaVita-FARMAVITA-AMETHISTE-COLOR-PACK-Shampoo-Mask-and-Lotion-187246513